12 Kasım 2011 Cumartesi

So, we're not getting married but I have to get rid of my pants?

Bir cumartesi akşamını evimde geçireyim dedim, karşıma manidar manidar filmler çıktı! Filmimizin adı "He's just not that into you" !!!. Türkçesi de "Erkekler ne söyler kadınlar ne anlar". İlk defa kel alaka bir film adı çevirisini beğendim açık olmak gerekirse. Sonra da filmin kadrosunda Jennifer Connoley, Jennifer Anniston, Ben Affleck, Scarlet Johansson, Bradley Cooper gibi en kallavisinden celebrity ler olunca n'oluyoruz dedim ve izlemekten kendimi alıkoyamadım. Malesef sonuna kadar dayanmam ihtimal dışı olacak kadar sıkıcı bir filmdi. Ama beni derin düşüncelere sevk ettiği zamanlar olmadı da değil hani.
Kısaca özetlemek gerekirse, filmden Scarlet Johansson'ın erkekler için baya bir seksi olduğunu, kadınların 5 seneden fazla süren ilişkilerde evlilik ihtimali görmüyorlarsa adamları terkettiklerini, evliliğin çok korkutucu bir şey olduğunu, dünyanın en güzel kadınıyla evli olsa bile erkeğin aldatmasının çok büyük bir ihtimal olduğunu, bir de sevgilim olsun diye kılı kırk yarıyorsan asla sevgili bulamayacağını öğrendim. Aslında şimdi yazınca baktım da fena şeyler de öğrenmemişim hani. Ya da şöyle söyleyeyim, ilişkiler ve evlilik üzerine kafamın çeşitli yerlerinde uçuşan genellemelerimi tekrar etmiş oldum sanırım. Her neyse, bu cumartesi akşamımın ne kadar sıkıcı olduğunu buraya kadarki okuduklarınızdan anlamışsınızdır sanırım. Filmden beni can evimden vuran birkaç da quote çakarım, ve cumartesi gecesi ateşimi diziport.com'la söndürmeye devam ederim.

"We are all programmed to believe that if a guy acts like a total jerk that means he likes you."

" I had this guy leave me a voicemail at work, so I called him at home, and then he emailed me to my BlackBerry, and so I texted to his cell, and now you just have to go around checking all these different portals just to get rejected by seven different technologies."

"So trust me when I say if a guy is treating you like he doesn't give a shit, he genuinely doesn't give a shit. No exceptions."

"So, we're not getting married but I have to get rid of my pants? "

"People who get married are not to be trusted. You know why? Because if you were legitimately happy, honestly you wouldn't feel the need to make a big show out of it. You wouldn't have to broadcast it. They do it because they're insecure and because they think that getting married is what they're supposed to be doing now. And so they're lying to themselves and they're lying to others. "

"I may dissect each little thing and put myself out there so much but at least that means that I still care. Oh! You've think you won because women are expendable to you. You may not get hurt or make an ass of yourself that way but you don't fall in love that way either. You have not won. You're alone. I may do a lot of stupid shit but I'm still a lot closer to love than you are." (buna beş yıldız verdim)

1 yorum:

Ahmet dedi ki...

sondan ikinci quote tamamdır..

sonuncuya ben de beş yıldız veriyorum çünkü ben de gerçek olmasını umduğum böyle saçma yalanlara inanmak konusunda en az senin kadar şapşal bir iyimserim.. bes yıldız.. * * * * *..